folie okienne

Folie okienne – co warto o nich wiedzieć?

Posted by

Utarło się, że folie okienne służą tylko do jednego – ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Jednak mają one znacznie więcej zastosowań.

Folie okienne – więcej niż myślisz

Największą popularnością wśród folii okiennych cieszą się te chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób uważa, że naklejone na szyby folie służą tylko i wyłącznie temu, aby ograniczyć ekspozycję na światło i nagrzewanie się pomieszczenia. Możliwości do użycia folii okiennych jest jednak znacznie więcej. Wśród oferty producentów specjalistycznych folii znajdą się takie, które służyć będą jedynie dekoracji lub reklamie, jak także te, które chronić będą przed włamaniami i kradzieżą. Oczywiście nie może w ich ofercie zabraknąć tych, które redukują promieniowanie słoneczne i nagrzewanie pomieszczenia oraz folii samochodowych, które charakteryzują się wieloma funkcjami. Co warto wiedzieć na temat folii samochodowych? Przekonajcie się sami.

Folie przeciwsłoneczne

Folia okienna, która jest najczęściej wybierana przez inwestorów. Pozwala ona zredukować promieniowanie słoneczne, które dostaje się do pomieszczenia, a tym samym ograniczyć jego nagrzewanie. Zaletą zastosowania tej folii tej zmniejszenie ilości energii, która jest niezbędna do chłodzenia wnętrza. Wbrew pozorom założenie folii nie powoduje ograniczenia ilości światła, która do niego przenika do budynku. Profesjonalna folia na szyby składa się z kilkuset warstw przezroczystego materiału, który odbija fale elektromagnetyczne pod różnymi kątami.

Folie samochodowe

Folie samochodowe to produkty, które łączą w sobie funkcje wielu folii. Mogą one odbijać fale elektromagnetyczne i promieniowanie słoneczne (podobnie jak folie przeciwsłoneczne). Służą one również kierowcom, gdy podczas swoich podróży chcą uzyskać odrobinę prywatności. Folie przyciemniane nie tylko nadają atrakcyjnego wyglądu autu, ale również podnoszą komfort jego użytkowania. Wśród folii samochodowych znajdują się również te z funkcją antywłamaniową.

Folie antywłamaniowe

Dzięki założeniu folii antywłamaniowej na swoje okna i drzwi szklane możesz zyskać dodatkowe kilkadziesiąt sekund na spłoszenie złodzieja. Czas zbicia szyby, na której znajduje się folią antywłamaniowa zostaje wydłużony, co powoduje, że zwiększa się prawdopodobieństwo zauważenia rabusia przez sąsiadów, a także przyjazdu (w czas) odpowiednich służb. Ta przewaga może skutecznie zniechęcić złodzieja do „odwiedzenia” Twojego mieszkania oraz dalszych poszukiwań.

Folie dekoracyjne

Folie dekoracyjne stosuje się najczęściej w firmach i biurowcach. Stanowią one nie tylko piękną dekorację, ale również sposób na rozdział przestrzeni. Dzięki ich instalacji pracownicy mogą uzyskać poczucie większej prywatności.

Jak widać folia okienna ma naprawdę wiele zastosowań i wcale nie musi ograniczyć się do tej najbardziej znanej i popularnej. Wykorzystywać można ją praktycznie wszędzie, gdzie znajdują się powierzchnie szklane. Może podnosić komfort i bezpieczeństwo zarówno w domu, jak i w biurze.